KTM MACINA AERA 872 LFC ABS – ELEKTROMOS MTB KERÉKPÁR – MACHINE GREY (SILVER+BLACK) – 2026
AERA MINDEKINEK. A MACINA AERA kínálatából érkezett a Stiftung Warentest tesztnyertes kerékpárja. A következő generációs AERA mostantól a BOSCH BDU384Y meghajtóegységgel rendelkezik, LFC csomaggal felszerelve (világítás-sárvédő-csomagtartó). A biztonságos kerékpározás úttörőjeként a MACINA AERA 871 LFC ABS vezeti ezt a termékcsaládot. A BOSCH eBIKE ABS rendszer fokozott biztonságot nyújt, diszkréten a villára szerelve megakadályozza az első kerék blokkolását. Ez biztosítja, hogy hirtelen fékezés esetén is biztonságosan a nyeregben maradj, akár aszfalton vagy terepen kerékpározol. Egy robusztus mountain bike gumiabroncs megbízhatóan elkísér mindhárom modellen, készen állva bármilyen nehéz terepre. Az új Performance Line CX (BDU384Y) teljesen új szintre emeli a kerékpározási dinamikát és az agilitást. Erős, könnyű és csendes (100 Nm max. nyomaték, 750 watt max. motorteljesítmény, 400%-os max. támogatási tényező). A Power Tube akkumulátor 800 Wh-t biztosít. A POWER TUBE TOP LOADER (PTTL) a KTM saját innovációja a felhasználóbarát akkumulátor-kezelés terén. Az akkumulátor kivétele és visszahelyezése gyerekjáték.

A KTM Macina Aera 872 LFC ABS – 2026 modellel egy élvonalbeli trekking e-bike-ot választasz, amely új szinten ötvözi a kényelmet, a kontrollt és a biztonságot. Az e-bike-ot a bevált Bosch Performance CX Smart System motor hajtja, amely a Bosch PowerTube 800 Wh akkumulátorral együtt erőteljes és tartós támogatást nyújt – ideális hosszú túrákhoz és mindennapi használatra. Az integrált Bosch ABS rendszer maximális kontrollt biztosít az erőteljes Magura MTC ABS 4 dugattyús fékekkel és a speciálisan átalakított Magura MDR-C féktárcsákkal (203 mm elöl, 180 mm hátul) együtt . Ez lehetővé teszi, hogy teljes kontrollt tarts fenn még hirtelen fékezési manőverek során is – különösen nedves vagy laza felületeken. További előny a kompakt, intuitív Bosch Purion 200 kijelző beépített távirányítóval, amely egy pillantással megjeleníti az összes fontos kerékpározási adatot.
A KTM Macina Aera 872 LFC ABS – 2026 jellemzői
- 27,5″-os átléphető alumínium váz
- Bosch Performance CX motor 100 Nm-mel
- Bosch PowerTube 800 Wh-s akkumulátor
- Bosch ABS vezérlőegység Magura (blokkolásgátló fékrendszer)
- Bosch Purion 200 kijelző
- Litemove SEC-150 150Lux CT1 csatlakozós első lámpa
KTM MACINA AERA 872 LFC ABS 2026 LEÍRÁS:
| Frame: | Macina Trekking Onroad Alloy 6061 PT800 Bosch BDU38/T5940 |
| Fork: | FOX 34 Float 27.5`” AWL E 100mm 15×110 |
| Battery: | Bosch PowerTUBE 800Wh horizontal |
| Tyres: | Front: Schwalbe Johnny Watts Perf. Folding DD 65-584 Reflex | Rear: Schwalbe Johnny Watts Perf. Folding DD 65-584 Reflex |
| Saddle: | Selle Royal Essenza |
| Seat post: | KTM COMP 30.9/300 |
| Carrier: | KTM light 42 snap-it 2.0/monkeyload rack clip |
| Item: | KTM Macina Aera 872 LFC ABS – 2026 |
| Colour: | Machine Grey (Silver + Black) |
| Stem: | KTM Line adjust. 0-60° ICR |
| Display: | Bosch PURION 200 Display & Remote |
| Side stand: | KTM 28″ adjustable MY2025 |
| Mudguard: | Racktime aluminium 72mm B&M Xeltec |
| Chainring: | FSA set steel 38T with Chainguard |
| Saddle clamp: | KTM Line JD-SC99 – 34.9mm |
| Grips: | GRIP ERGON GP10 |
| Motor: | Bosch PERFORMANCE CX BDU3840 |
| Headset: | Acros AICR internal 1.5″-1.5″ |
| Front light: | Litemove SEC-150 150Lux CT1 connector |
| Pedal: | MTB pedal flat VPE-527 alloy |
| Front hub: | Shimano TC500B CL 32H 110-15TA |
| Rear hub: | Shimano Deore M5100 CL 32H 135-5QR |
| Handlebar: | KTM COMP rizer 15 680mm |
| Permissible total weight: | 146 kg |
| Crank: | KTM E-COMP ISIS 170mm 016 |
| Cassette: | Shimano LG400-11 / 11-50 |
| Rear derailleur: | Shimano CUES U6000-11/10 LG shadow+ |
| Chain: | KMC e11 Sport EPT eBike |
| Shift lever: | Shimano CUES U6000-11 display |
| Charger: | Bosch COMPACT Charger 2A |
| Spokes: | Front: DT Champion 2.0 black | Rear: DT Alpine II 2.34 black |
| Front wheel: | Ryde Rival30 32H 584x30C |
| Rear wheel: | Ryde Rival30 32H 584x30C |
| Disc brakes: | Front: Magura MDR-C ABS CL 203 | Rear: Magura MDR-C CL 180 |
| Brake: | Magura MTC ABS 4-Piston |
KTM MÉRETTÁBLÁZAT:












